(© Plakat akcji)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do końca czerwca można się włączyć w akcję „Ratuj!” i wesprzeć w walce z kleszczami kilkadziesiąt schronisk i fundacji z całej Polski, które zajmują się bezdomnymi zwierzętami. Obecnie mówi się o pladze kleszczy. W internecie ruszyła więc zbiórka.

Aby podarować zwierzakom z naszego miasta obroże i krople przeciwkleszczowe, wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl, wybrać z listy placówkę, którą chce się wesprzeć, jednego z podopiecznych oraz środki, które planujemy mu ufundować. Można też nabywać cegiełki o wartości 10 zł, które zostaną przeznaczone na środki przeciwkleszczowe.

– Niełatwe jest przejrzenie sierści jednego zwierzaka ze stuprocentową pewnością, że nie ma on na sobie kleszcza, a schroniska i fundacje mają często po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset podopiecznych, przy takiej liczbie staje się to wręcz niemożliwe. Ratunkiem są dla nas przeciwkleszczowe preparaty. Najlepiej działają te uznawane za leki i certyfikowane, ale niestety to spory wydatek. Dlatego apelujemy o pomoc i przyłączenie się do akcji „Ratuj!”. W jej ramach zbierane będą obroże dla psów i kotów, które pozwolą zabezpieczyć nasze zwierzaki przed związanym z kleszczami śmiertelnym zagrożeniem aż do ośmiu miesięcy oraz krople do aplikacji na skórę czworonoga, służące do czterech tygodni. Te produkty działają na wspomniane pasożyty odstraszająco, zapobiegając tym samym ich wczepieniu w skórę zwierzaka i zmniejszając ryzyko zarażenia groźnymi chorobami – mówi Mariusz Jurczyk ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu "Rafik".

Akcja „Ratuj!” została zorganizowana po raz trzeci. Ma umożliwiać pomaganie bezdomnym zwierzakom każdemu, komu na sercu leży ich dobro. - Zależy nam też na tym, by ten proces był jak najprostszy, dlatego też przypomina on zakupy w sklepie internetowym – wystarczy dostęp do internetu, kilka minut i chociażby 10 zł – podkreśla Michalina Zabłocka, prezes Fundacji NaszeZoo.pl, organizującej zbiórkę. Darczyńcy nie muszą przejmować się kosztami dostawy środków przeciwkleszczowych, bo pokrywają je organizatorzy.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Kierowcy kontra rowerzyści. Kto lepiej dba o bezpieczeństwo?

Autor: TVN24, x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!