Ile zarabia policjant? Zarobki policjantów wg stanowisk - lista płac w policji 2018 [Stawki, wynagrodzenia, lista]

mckZaktualizowano 
Ile zarabia policjant? Jakie są wynagrodzenia, premie i stawki w policji? Wszystko zależy od stanowiska. Sprawdź raport - lista płac w policji 2018 pokazuje, ile zarabiają mundurowi. W zestawieniu oficjalne z policja.pl i zarobki netto, tzw. "na rękę". Archiwum
Ile zarabia policjant? Jakie są wynagrodzenia, premie i stawki w policji? Wszystko zależy od stanowiska. Sprawdź raport - lista płac w policji 2018 pokazuje, ile zarabiają mundurowi.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.10.19 14:30:12

A W

2018.07.22 12:23:35

Ale za kolwjne akcje pod parlamentem i na ulicach miast chyba jakieś niezłe bonusy ???

2018.07.16 22:49:30

drodzy mundurowi fakt zarabiamy mało , zamrożenia kilku lat , brak rewolaryzacji po prostu dziadostwo płacowe , pracownicy cywilni w policji na 1/16 czy 2/3 etatu ludzie zarabiają 1400 zł jaki etos czy poszanowanie służby ,politycy też służą ale nie za 28000 czy 3 tys. zł plus po 100 nagodzin .Panowie oni na górze pieknie mówią a jeszcze jak pieknie sie modlą .Ja myślę ,że nie zależy im na dobrze opłacanej i mądrej policji .Kto teraz tam przychodzi do pracy w policji 35 - 38 latkowie lub 20- 22 latkowie .No stop jakies reformy druków , przepisów , stres , nerwowość , zaszczczucie , brak awansu jakiegokolwiek w prewencji czy kryminalnym . Ludzie za gwiazdkę dostaniesz 23- 24 zł to jest parodia terzeba o tym ludziom mówić i w gazetach pokazać ile i jakie kwoty są za awans. Przecież cennik awansów od lat nie uległ żadnej reformie .Atmosfera jak jest jak jak nawet od kilku lat nie mozna podnieść dodatku o 50 zł do grupy policjantów , którzy od lat nie awansowali bo pan generał sie obrazi.Ludzie tylu fajnych i pracowitych osób odeszło z mundurówki jak popatrzyło na tą parodię - pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze dadzą rady walczyć.

2018.07.10 07:05:00

To prawda,ale to dopiero początek.Zbliża się Święto Policji to dopiero nasłuchamy się o etosie,zwłaszcza od tych komendantów,którzy zgarną nagrodę większą niż pensja zwykłego policjanta. I to się wszystko robi jawnie,na oczach policjantów. Hm...policjant na I linii są rozgoryczeni,ciekawe dlaczego,przecież kierownictwo tak o nich dba i się o nich troszczy. Zawsze okradano zwykłego policjanta z jego pracy,tylko,że nie można nazwać tego złodziejstwem,bo przepisy policyjne na to pozwalają. Związki zawodowe ogłaszają protesty o wszystko,tylko nie o to co najważniejsze,nie domagają się zmiany przepisów,dlatego ja żadnego przepisu nie poprę. 997 nie sposób nie przyznać Ci racji. Niestety opisujesz stan faktyczny. Policjanci czekają na zmiany,a nie puste słowa o etosie.Zmian nie ma,jest rozgoryczenie i poczucie,że znowu nas wy...

2018.07.09 23:44:55

Nie chce nic mu zabierac, chodzi mi o to, ze fajnie mowi się o etosie mając pelne konto. Zapie....szamy z kolegami na ich kaskę wiedząc, ze nikt mi nihdy nie zaproponuje awansu bo nie mam błękitnej krwi....a wystarczy np. siatka płac i won z systeme wnioskowym. 997 z sentymentu

2018.07.09 12:03:03

Zgoda.Tylko kiedyś podawano nawet takie dane,ale nic z tego nie wynikło. Jeżeli jest 3-4 razy więcej warty od policjantów,którzy zarabiają 3tys,to w porządku,niech sobie zarabia,ale po pierwsze czy jego praca jest aż tak pożyteczna dla policji,żeby płacić mu 3-4 razy więcej i najważniejsze: każdy policjant,który zaczyna od 2600zł powinien mieć szansę zarobić kiedyś 3-4 razy więcej. Każdy powinien zaczynać od patrolu i potem iść w górę jeżeli spełni jasne i przejrzyste,jasno określone szczeble kariery. To jest motywacja do lepszej pracy,a nie opowiadanie o etosie,tych,którzy byli pchani do przodu,bez względu na kwalifikacje i poziom wykształcenia. Jestem przeciwnikiem wszelkiego zamordyzmu i zabierania bogatym i dawania biednym.To nic nie da. Trzeba zmienić system,wprowadzić jasną ścieżkę kariery i motywować policjantów do pracy,a nie ciągle tylko karać. Pan komendant przyznał że praca policjantów jest ciężką pracą,tylko redaktor obrócił jego słowa przeciwko niemu.Po prostu drwił sobie z komendanta.PR to nie jest prosta sprawa,niektórzy komendanci kompletnie sobie z tym nie radzą.Chcą zabłysnąć,ale często nie zdają sobie sprawy jakie gafy strzelają.Ale generalnie się z Tobą 997 zgadzam,tylko zastanawiam się dlaczego 997.Teraz to już 112.Pozdrawiam.

2018.07.09 10:12:12

Tak tak, chodzi mi p to, że koleś bierze 8-9 tys pensji, kwartalniki i premie za oszczednosci i mówi o etosie ludziom ktorzy zarabiają 3 tys za tyranie na niego!

2018.07.09 07:56:31

Wiesz 997 na pewno masz rację.Opinia publiczna powinna znać jakiej wysokości premie otrzymują komendanci,skoro policja finansowana jest z budżetu państwa.Tylko,że ja uważam: a niech zarabiają jak najwięcej,byle byłby z tego jakiś pożytek.Niech posłowie też zarabiają jak najwięcej. Co mi z tego,że obniżono im pensje? W skali 40 mln to jest garstka ludzi. Obniżenie im pensji nie poprawi sytuacji gospodarczej kraju,ale już decyzje,które podejmują ci ludzie,ustawy,które uchwalają mają wpływ na moje życie i to bardzo.

2018.07.09 07:06:53

Generalnie....zgoda "glino". Jednak naistotniejszy problem zarobków w policji tkwi w gradacji stanowisk. Kadrowcy, rzecznicy, oienowcy itp. Od szczebla komisariatu aż po kgp. To tylko mały wycinek nie wchodząc dalej w katalog stanowisk i zakres zadań. Czy wszystkim równo ? Czy wszystkim ta samo prawo do zaopatrzenia emerytalnego?

2018.07.08 21:39:23

Być może dziennikarze przekręcili jego słowa,bo rzeczywiście etos jest bardzo ważny w tej pracy. Tylko,że notoryczne nadużywanie tego słowa,obniża jego znaczenie. O etosie się nie mówi.Etos się pokazuje własnym życiem. Poza tym nie żyjemy w jakiś czasach wojny,żeby nie można było uczciwie zapłacić policjantom za ich pracę.Żyjemy w wolnym kraju z wszystkimi strukturami potrzebnymi do organizacji życia w tym kraju. Należy się chyba zastanawiać jak zwiększyć pensje policjantów,a nie je obniżać czy zamrozić. Jak się komuś dobrze zapłaci to raczej dobrze wykona swoją pracę,a jeżeli mu się nie zapłaci to zrobi,ale na odwal się.Już to przechodziliśmy za komuny. Policjantom trzeba stworzyć jasną ścieżkę kariery i motywować ich do lepszej pracy,a nie opowiadać,że wykonują pracę,za którą nie trzeba płacić.Ksiądz też za pogrzeb bierze. Musi przecież z czegoś żyć. Nikt nie oczekuje,że udzieli ostatniej posługi za darmo. Etos i uczciwe zarobki nie stoją ze sobą w sprzeczności. Lekarz też nie pracuje za darmo,pomimo,że jego zawód też można powiązać z powołaniem i etosem. Co to za gadanie.To jest tylko szukanie wymówki,żeby zostało wszystko po staremu i nie wprowadzano zmian w policji.

2018.07.08 20:15:56

A ja uważam, że za słowami, które a propos- nic nie kosztują, pan inspektor, powinien pokazać jak on rozumie i stosuje ten etos w życiu codziennym. Słowa komendanta rozumuję, że nie dba o swoje dochody i obcy jest mu kult pieniądza. Łatwo sprawdzić wchodząc na BIP w zakładkę oświadczenia majątkowe. Pan komendant słowami może określić się nawet największym filantropem w mundurze, i co z tego? Na szczęście nie ma obowiązku żyć i wzorować się na innych a już tym bardziej na przełożonych. Jeszcze.....

Życie, niestety pokazuje nam , jak bardzo ale to bardzo ostrożnie trzeba odczytywać takie i inne, czyjeś deklaracje .

2018.07.08 14:37:02

Uwazam, ze powinni im przeswietlic premie za oszczędności, kwartalniki itd...... Wtedy zobaczymy tej etos.....

2018.07.08 12:11:53

Hmm..skoro pan komendant twierdzi,że policjant nie powinien pytać o pieniądze za wykonaną pracę,bo policjant pracuje dla etosu,a nie dla pieniędzy,to dlaczego pan komendant nie stosuje tej zasady wobec siebie?Dlaczego przyjmuje oprócz pensji premie i nagrody komendanckie?Powinien je oddać skoro policjant pracuje dla etosu a nie dla pieniędzy. Niech pan komendant pobiera pensję taką jak zwykły policjant. No chyba,że etos obowiązuje zwykłych policjantów,a komendantów to już nie. Mogę sobie tylko wyobrazić ile ten komendant awansów zwykłym policjantom wstrzymał,żeby tylko wykazać oszczędności za które został wysoko nagrodzony finansowo. To jest chleb powszedni w policji:policjanci mają tyrać za darmo,tylko komendanci mogą dostawać najwyższe pensje i nagrody. Z etosem to raczej taki stan rzeczy nie ma wiele wspólnego.

2018.07.08 11:02:28

Przeczytajcie proszę jaki mądry http://nszzp.pl/przeglad-prasy/etos-wedlug-komendanta-lodzkiej-policji/

2018.07.06 20:10:54

Ale taki dostanie później i tak swoje bo przeciaż ło matko, najniższą mi dali! I jak żyć?! No jak żyć narodzie! No to solidarnie dostaniesz 500 no boś pokrzywdzony Polaku!

2018.07.06 06:31:23

Zasady emerytur w Polsce są jasne! Masz tyle ile urobiłeś całe życie! Nie moja wina, ze jeden placi podatek od kazdej zlotowki a drugi na umowie ma minimum a reszta w kieszeń!!!!!!!!!!!!"!!!

2018.07.05 12:35:51

Wedlug najnowszych danych ZUS już ponad 125.000 świadczeniobiorców pobiera co miesiąc wyższe świadczenie emerytalne niż 5.000zł. W tej grupie jest też zapewne prezes i posłowie. Ciekawe jaka to solidarność społeczna się w nich obudzi. Czy oddadzą w jej zaszczytnym imieniu ,tym co przez 25 lat na czarno pracowali za granicą i przyjadą może kiedys do polski i uppmną się o polskie swiadczenia choćby składki odprowadzali tylko przez lat 5! Wtedy hasła wszystkim równo , będą testem dla głupich albo mądrych POLAKÓW!

2018.07.05 08:55:13

Może ktoś się zlituje i napisze podobny artykół o zarobkach w policji pracowników cywilnych.

2018.07.04 20:53:32

Ktoś kto się uczył całe życie,nie chodził na wagary,zdobył dobrą maturę,na studiach w dziurawych butach chodził,na posiłkach oszczędzał,podejmował się najgorszych prac fizycznych,żeby tylko studia skończyć.Zdobył dyplom na 5,znalazł sobie są pracę,po drodze się przekwalifikując,bo zawód trzeba zmieniać jak jest taka potrzeba,a dzisiaj ma oddawać komuś kto leżał brzuchem do góry,niczym się w życiu nie przejmował,nigdy w życiu nie wstał wcześnie rano,nigdy nie wykonał powierzonego mu zadania, do pracy nie dojeżdżał bo za ciężko,za daleko,nie opłaca się. Dzisiaj ktoś taki jest nagradzany przez państwo i śmieje się tym,którzy ciężko pracowali i stworzyli miejsca pracy dla innych.Im się zabiera i nie nazywa tego złodziejstwem tylko solidarność społeczna.Tylko,że tacy biznesmeni nie będą czekać aż rząd ich okradnie.Zwiną swoje biznesy i będą inwestować za granicą,gdzieś gdzie inny rząd nie będzie ich okradał,bo akurat będzie miał ochotę w taki sposób ratować budżet państwa i wygrać wybory. Ściema na całego.W mediach publicznych, gdziekolwiek nie spojrzeć trąbią o najwyższym wzroście gospodarczym od lat,nasza gospodarka już dawno prześcignęła niemiecką itd. Tylko dlaczego niemiecki policjant zarabia 5 razy więcej od polskiego? Najliczniejsza grupa ludzi pracujących w Polsce,to ludzie,którzy zarabiają poniżej 2500zł. A tym nielicznym,którym udało się czegoś dorobić trzeba zabrać,bo to na pewno złodzieje.

2018.07.04 20:39:36

Jesteś głupi od urodzenia czy brałeś lekcje?

2018.07.04 16:21:53

Kulson nie wygłupiaj się już!

2018.07.04 08:03:01

Tak jest jak napisaleś! Jakaś chora zaraza krąży po Polsce która nazwano sprawiedliwość społeczna czy solidaryzm. Szkoda ,że nie zaczynaja od siebie ci propagandyści a dalej jak już tak chcą od likwidacji aleii zasłuzonych na cmentarzach. Równość? Proszę batdzo ale zaczynać od takich gestów! Poseł, senator, prezydent, minister- 2.220zł br i zobaczymy co dla nich znaczy ta równość czy solidarność społeczna. Ktoś kto przesiedział 20 lat w kryminale będzie się domagał w imię solidaryzmu społecznego tyle samo co ma ten co wymyślił sztuczne serce!

2018.07.03 22:05:10

Przeciez nabory do wojska, policji trwają. Jak ktoś uważa, że tu tak wspaniale zapraszamy. Za sluzbe z narazaniem zycia przy zatrzymywaniu groźnych drani, wykrywanie ciężkich spraw 3500 zl na rękę! To nie w11, ze pstryk i sprawa rozwikłana! Chętnie popatrze z boku, ocenię.....

2018.07.03 17:59:45

A kto płaci z Twoje 500plus?A kto zapłaci za wyprawki szkolne dla dzieci? Tacy wszyscy święci, a nie widzą jak rękę po cudze wyciągają,ale Kali brać od innych dobrze,ale inni brać od Kaliego źle. Kto płaci za wasze 500 plus,które bierzecie co miesiąc? Kto zapłaci za wasze wyprawki dla dzieci.Budżetówka to darmozjady,a wy przyjmujący takie pieniądze kim jesteście. W budżetówce zarobki są najniższe,jeszcze zabierać.A komu dawać bez końca?Tym,którzy nic nie robią oprócz dzieci. Niech każdy popatrzy najpierw na siebie. Wychodzi na to,że największy frajer dzisiaj to ktoś,kto całe życie ciężko pracował,doszedł do czegoś w życiu,kosztem życia rodzinnego,kosztem zdrowia.Dzisiaj mu się zabiera i to tak po prostu,bo inni mają mniej.

2018.07.03 15:02:16

Policz wokół siebie ilu z zusu albo krusu od lat jest na ryntach przed 50 rokiem życia. O nich nic nie wspomniałeś ciekawe dlaczego.