Mija 20 lat odkąd została wydana pierwsza powieść cyklu o Harrym Potterze. Przygody młodego czarodzieja opisane przez J. K. Rowling podbiły serca fanów na całym świecie. Z okazji okrągłej rocznicy Facebook postanowił przygotować specjalną funkcjonalność.

To już kolejny raz, kiedy Facebook z jakiejś okazji uruchamia nowe, tymczasowe funkcjonalności dla swoich użytkowników. Ostatnio, z okazji Dnia Matki, obok stałych reakcji pod postem pojawiła się również ikonka kwiatka. Z kolei w czerwcu osoby, które polubią fanpage LGBTQ mogą używać tęczowej flagi oznaczającej dumę. Została ona dodana przez Facebooka, aby uczcić miesiąc dumy, którym jest właśnie czerwiec. Ma to być upamiętnienie zamieszek w nowojorskim klubie dla gejów, które miały miejsce w 1969 roku i wyrażenie w ten sposób poparcia dla osób każdej orientacji seksualnej.

Teraz, z okazji 20-lecia Harry'ego Pottera, w serwisie pojawiła się kolejna funkcjonalność. Wpisując w komentarzu słowa "Harry Potter", "Gryffindor", "Hufflepuff", "Ravenclaw" bądź "Slytherin", zobaczymy, że zostały one opublikowane w innym kolorze niż zwykle. Ale to nie wszystkie niespodzianki. Po kliknięciu w któryś z wyżej wymienionych wyrazów, na ekranie pojawi się różdżka, a my będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi czarodzieje.

Co myślicie o takiej formie uczczenia jubileuszu słynnego cyklu? Podoba wam się? Piszcie w komentarzach!


Zobaczcie też: Premiera Harry'ego Pottera w Arkadii. Fani w przebraniach i tłumy przed księgarnią!


Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zatroskana (gość)

"Funkcje", nie "funkcjonalności". Proszę zapoznać się ze słownikiem języka polskiego, zanim przystąpicie Państwo do pisania artykułów. "Funkcjonalność" to CECHA, opisuje właściwość i występuje tylko w liczbie pojedynczej. Mówiąc "te funkcjonalności" równie dobrze moglibyśmy mówić "te poprawności", "te bezbarwności" albo "te nijakości".