W piątek, 11 sierpnia o godzinie 20.30 na Rynku Głównym w Krakowie odbył się happening poświęcony tragicznemu losowi uchodźców. Został on zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji Region Małopolska w ramach sprzeciwu wobec polityki naszego rządu względem uchodźców. "Biała Polska tylko zimą", "Bój się Boga nie uchodźców" - to tylko nieliczne z haseł, które można było zobaczyć podczas pokojowego protestu w Krakowie.


Autorka: Katarzyna Janiszewska

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Demokr (gość)

Ale jakich uchodźców? Czyżby Polska zamknęła granicę z Ukrainą? Bo na ulicach wciąż słychać język ukraiński. Tak jak i czeczeński, rosyjski, białoruski i kilka innych.
No bo chyba nie chodzi im o tych np. z Iraku, gdzie wojna się praktycznie skończyła.
Już ~800 000 osób wróciło do swojej ojczyzny.

giezeta

Jakie "wspaniałe" i "szczytne" hasła na plecach! Proponuję aby każda z osób, biorących udział w tej demonstracji, zastosowała się do nich i przyjęła jednego imigranta do WŁASNEGO domu!