red.
W niedzielę 6 kwietnia odbyła się finałowa gala II edycji Projektu Przetwórnia. Pierwsze miejsce zajęła Ania Osetek za cykl „Dlaczego”, drugie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Wojciechowskiej za zbiór fotografii „Własne miejsce” oraz Marlenie Jabłońskiej za serię „ Sztuka umierania”. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Przetwórnia to ogólnopolski, cyklicznie odbywający się konkurs fotograficzny z udziałem mistrzów fotografii, organizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik. W tym roku jego jurorem był znakomity portrecista Jacek Poremba.

W trackie otwartego spotkania z artystą oraz finalistami projektu ekspert II edycji konkursu dokonał publicznej analizy zestawów fotograficznych oraz wyłonił zwycięzców.

Zwyciężczyni wygrała wystawę własnych zdjęć w Galerii Pauza, publikację w katalogu oraz miano Fotografa Miesiąca Szerokiego Kadru.

Zdobywczynie drugiego miejsca również wygrały wystawę własnych fotografii w Galerii Pauza, publikację w katalogu, oraz dowolny kurs fotograficzny z oferty Akademii Nikona.

Wernisaż prac zwycięzców tegorocznego Projektu Przetwórnia odbędzie się 20 czerwca 2014 r. o godz. 19:00 w Galerii Pauza, ul. Floriańska 18/5 w Krakowie.

Wystawie zwycięskich prac będzie towarzyszyła multimedialna prezentacja zdjęć 5 autorów wyróżnionych przez FotoBzik.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!