Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014: język włoski, poziom podstawowy [ARKUSZE, ODPOWIEDZI wkrótce]

red.
Egzamin gimnazjalny 2014. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).
Egzamin gimnazjalny 2014. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).
Egzamin gimnazjalny 2014. To już ostatni dzień egzaminacyjnych zmagań. Blisko 380 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przystąpiło w piątek po godz. 9.00 do pisania testu z języka obcego. Zobacz arkusze z języka włoskiego (poziom podstawowy).

Egzamin gimnazjalny 2014

Egzamin gimnazjalny 2014 [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

5963 uczniów w Krakowie rozpoczęło w środę trzydniowy egzamin na zakończenie gimnazjum. Pierwszego dnia była sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego – matema­tyczno-przyrodnicza, trzeciego – z języków obcych.

– Od dwóch lat egzamin przeprowadzany jest w nowej, rozszerzonej formule – mówi Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Część humanistyczna została podzielona na dwa bloki: pierwszy obejmuje język polski, drugi – historię i wiedzę o społeczeństwie.

W środę uczniowie jako pierwszy dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mieli 60 minut. Po godzinnej przerwie przystąpili do zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut.

W czwartek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej gimnazjaliści mieli do rozwiązania dwa arkusze zadań. W pierwszym znajdowały się zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku zadania z matematyki.

Piątkowy egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Ten drugi będzie zdawać tylko część uczniów – ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

– Mogą do niej przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych – mówi Lech Gawryłow. Wynik z części rozszerzonej języka obcego będzie uwzględniany dopiero w rekrutacji w 2018 roku.

Egzamin Test gimnazjalny 2014 - język polski, historia, wos [ARKUSZ CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

EGZAMIN TEST gimnazjalny 2014 w Krakowie. Uczniowie napisali część humanistyczną [ZDJĘCIA, ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ODPOWIEDZI]

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie – 2, 3 i 5 czerwca. Przyłapany na ściąganiu – musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Będzie miał wpływ na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjalista może startować do trzech szkół jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.

W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych. Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.

Egzamin gimnazjalny 2014 [HARMONOGRAM]

część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00

język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Prace uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek to będzie go pisać w drugim terminie - 2,3 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Egzamin gimnazjalny 2014

Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.

Egzamin gimnazjalny 2014

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto