Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2013: historia, WOS [ARKUSZE dla osób niesłyszących, ODPOWIEDZI wkrótce!]

red
We wtorek uczniowie pisali egzamin gimnazjalny 2013 z czesći humanistycznej (historia i język polski). Zobaczcie arkusze dla niesłyszących z pierwszej części (historia i wiedza o społeczeństwie). P

Egzamin gimnazjalny 2013: koniec testu. Polski, historia, WOS [ODPOWIEDZI wkrótce, sprawdź ARKUSZE!]

Egzamin, test gimnazjalny 2013: część humanistyczna. Skończyliście pisać historię. Jak wam poszło?

Egzamin gimnazjalny 2013: harmonogram

Przez 60 minut gimnazjaliści zmagali się z testem dotyczącym historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania dotyczyły m.in. powstania listopadowego i powstania styczniowego.

Gimnazjaliści musieli też pracować z tekstem o Krzyżakach i odpowiedzieć na pytania związane z okresem po I wojnie światowej - informuje Głos Wielkopolski

Jedno z zadań z zakresu wiedzy o społeczeństwie polegało na dopasowaniu organizacji, które mogą pomóc osobom znajdującym się za granicą.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Następnie będą mieli przerwę, po której przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu potrwa 90 minut (dyslektycy 135 minut).

W tym roku, w całym kraju, do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło blisko 400 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów. Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, jednak jego wynik nie wpływa na ukończenie szkoły - wystarczy, że uczeń uzyska pozytywne oceny na świadectwie.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał jednak wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.

Egzamin gimnazjalny 2013: część humanistyczna. Język Polski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE]

Egzamin gimnazjalny 2012: część humanistyczna. Język Polski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE]

Kolejne dni egzaminu:

W środę gimnazjaliści zostaną przetestowani z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, geografii i fizyki oraz z matematyki. Egzamin części przyrodniczej rozpocznie się o 9 i potrwa godzinę. Część matematyczna rozpocznie się o godz. 11 a na uporanie się z zadaniami, uczniowie będą mieli 90 minut.

W czwartek odbędą się egzaminy z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00 - część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), godz. 11:00 - część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).

Egzamin gimnazjalny 2013: uczniowie skończyli pisać historię. Czas na język polski

Egzamin gimnazjalny 2013: dziś część humanistyczna. J. polski i historia [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Egzamin gimnazjalny 2013: harmonogram

23 kwietnia 2013 r. - egzamin z przedmiotów humanistycznych , godz. 9.00 - część z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 min); godz. 11:00 - część z języka polskiego (czas trwania: 90 min);

24 kwietnia 2013 r. - egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, godz. 9.00 - część z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 min), godz. 11:00 - część z matematyki (czas trwania: 90 min);

25 kwietnia 2013 r. - egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00 - część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), godz. 11:00 - część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).

Jak Wam poszło? Coś sprawiło Wam problem? czekamy na wasze opinie w komentarzach pod materiałem!



Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto