Ponad 450 tys. uczniów małopolskich szkół rozpoczęło dziś 2-tygodniową przerwę w nauce. Dowiedz się, jak można spędzić ferie w Krakowie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

WyślijW tym roku ferie zimowe potrwają od 31 stycznia do 13 lutego. Jak co roku propozycje spędzania wolnego czasu przygotowały ośrodki i domy kultury.

W Nowohuckim Centrum Kultury dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach plastycznych, tanecznych i w feriach pod afrykańskim słońcem, czyli wspólnym poznawaniu smaków i kolorów Afryki. W czasie ferii w NCK odbędzie się także Festiwal Teatrów. Obejrzeć będzie można m.in. spektakle: "O dziewczynce Katarzynce Czerwonym Kapturkiem zwanej" w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie, "Tymoteusz wśród ptaków" w wykonaniu Teatru Maski z Rzeszowa i "Jak pingwiny arką popłynęły" w wykonaniu Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum z Katowic.

REKLAMAW Nowej Hucie dzieci będą także mogły skorzystać z oferty Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida oraz Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, który wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty przygotował projekt pod nazwą Dziecięca Akademia Zimowa (biorą w nim udział wszystkie kluby podległe ośrodkowi).

Na słoneczne ferie afrykańskie pod hasłem JAMBO! (hej!) KILIMANDŻARO  zaprasza Śródmiejski Ośrodek Kultury. Zajęcia mają na celu poprzez zabawę przybliżyć wiedzę o kulturze, wierzeniach, obrzędach i obyczajach Afryki, szczególnie z regionu Tanzanii.

Na warsztaty plastyczne i teatralne zaprasza Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Tu także w dniach 8-10 lutego odbędzie się Turniej Szachowy Juniorów o puchar Dyrektora Dworku Białoprądnickiego i Prezesa Małopolskiego Związku Szachowego. Na zajęcia zapraszają też wszystkie kluby kultury podlegające Centrum.

Na zajęcia zimowe zaprasza także Dom Kultury Podgórze i podlegające mu kluby i ośrodki kultury. W programie są m.in. warsztaty sztukatorskie i tworzenia biżuterii zajęcia z malarstwa, rysunku, rzeźby i grafiki, zabawy sprawnościowe na śniegu, konkurs na śniegową rzeźbę, mini-festiwal filmów, poznawanie krakowskich zabytków połączone z konkursami tematycznymi i jednodniowe wycieczki autokarowe do ciekawych miejsc w Małopolsce.

O dzieciach pamiętają też muzea. Ferie będzie można spędzić z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, które od 29 stycznia do 13 lutego organizuje zajęcia w Pałacu Krzysztofory oraz w oddziałach: Starej Synagodze, przy ul. Pomorskiej, w Kamienicy Hipolitów, Aptece pod Orłem, Domu Zwierzynieckim, Fabryce Emalia Oskara Schindlera, Oddziale Dzieje Nowej Huty i podziemiach Rynku Głównego. Będzie tu można m.in. wziąć udział w spacerze po okolicy placu Inwalidów, spotkaniach teatralnych dla najmłodszych dzieci z udziałem aktorów Teatru Otwartego w Krakowie, spotkaniach z VIP-ami, zwiedzić podziemia Rynku Głównego, a także wziąć udział warsztatach plastycznych i bronioznawczych oraz wykładach i projekcjach filmowych dla młodzieży.

Z kolei Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich zainteresowanych na program "Ferie zimowe 2011 z fotografią". Muzeum oferuje lekcje muzealne, które obejmują tematykę związaną z historią i rozwojem techniki fotografii od czasów najdawniejszych po czasy współczesne.

Specjalną ofertę przygotowały szkoły i młodzieżowe domy kultury. Tutaj przeważają zajęcia organizowane na terenie placówek – muzyczne, taneczne, plastyczne, rzeźbiarskie, teatralne, fotograficzne, komputerowe, dziennikarskie, lalkarskie itp. oraz w terenie – wyjścia do kina, teatru, muzeum, na basen, na lodowisko.

Będą organizowane spacery po Krakowie oraz wycieczki edukacyjne i turystyczne poza miasto. Część placówek organizuje obozy zimowe w takich miejscowościach jak Kościelisko, Chochołów, Bukowina Tatrzańska, Myślenice-Zarabie, a także poza granicami Polski we Włoszech i na Słowacji (zgłoszenia dotyczące kontroli stanu technicznego autokarów przyjmuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie pod numerem telefonu: 12-416-51-20).

W czasie ferii dzieci będą mogły korzystać także z basenów i lodowisk m.in. z międzyszkolnych basenów pływackich oraz brać udział w zajęciach sportoworekreacyjnych organizowanych przez międzyszkolne ośrodki sportowe.

Ferie organizują także placówki opiekuńczo-wychowawcze wsparcia dziennego, które zaplanowały zwiedzanie miasta, zabawy na śniegu, wyjścia na basen, do kin,
teatrów i muzeum, a jeśli spadnie śnieg, będą prawdziwe kuligi. W świetlicach dzieci mogą brać udział w zajęciach integracyjnych, sportowych, plastycznych, kulinarnych, muzycznych, ceramicznych i innych.

W sumie w zajęciach organizowanych na terenie całego miasta weźmie udział ponad 50 tys. dzieci. Na wypoczynek organizowany przez miejskie placówki i organizacje pozarządowe Miasto przeznaczy ok 500 tys. złotych.


Zobacz, jak można spędzić ferie w KrakowieBezpłatne lodowisko w CH Plaza


Bądź aktywny zimą! Kraków Plaza oferuje najlepszy relaks zimową porą - możliwość korzystania z bezpłatnego lodowiska w Galerii.

Lodowisko Cracovii ul. Siedleckiego


Harmonogram ślizgawek przy Hali Targowej.

Ferie dla dzieci w Poddaszu

Cykl zajęć dla najmłodszych przygotowało Poddasze - Centrum Warsztatów Twórczych.

Ferie z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa


Kilkadziesiąt spotkań w oddziałach Muzeum Historycznego zostało przygotowanych w okresie ferii zimowych.

Ferie zimowe 2011 z fotografią


Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich zainteresowanych na ferie z fotografią.

Ferie 2011 w Aquarium i Muzeum Przyrodniczym w Krakowie


Zobacz, jakie atrakcje prygotowało krakowskie Aquarium.


JAMBO! (hej!) KILIMANDŻARO w ŚOK


Tym tanzańskim zawołaniem zapraszamy dzieci na feryjne warsztaty prowadzone przez Afrykańczyków. Zajęcia mają na celu poprzez zabawę przybliżyć wiedzę o kulturze, wierzeniach, obrzędach i obyczajach Afryki.

Ferie dla dzieci w Atelier Hothaus! Rób rzeczy niecodzienne!


Atelier Hothaus proponuje ferie w towarzystwie działań teatralnych, plastycznych oraz tanecznych.


Ferie w mieście 2011 - Ośrodek Kultury C. K. Norwida


Zobacz, jak można spędzić ferie w Nowej Hucie.


Ferie 2011 w Dworku Białoprądnickim


Na warsztaty plastyczne i teatralne zaprasza Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Tu także w dniach 8-10 lutego odbędzie się Turniej Szachowy Juniorów o puchar Dyrektora Dworku Białoprądnickiego i Prezesa Małopolskiego Związku Szachowego.

Propozycje Domu Kultury Podgórze


Cały cykl zajęć świetlicowych, sportowych i rekreacyjnych przygotował Dom Kultury Podgórze.

Ferie w kinie Kijów.Centrum


Kino KIJÓW.CENTRUM zaprasza dzieci na ZIMOWE FERIE. Od 29 stycznia najmłodsi widzowie będą mogli uczestniczyć w cyklach takich jak FERIE W TRÓJWYMIARZE oraz BAJKOWE ABECADŁO.

Ferie z kinem Ars


Kosmiczne ferie w Arsie - Coś dla Najmłodszych, bo to czas bez szkoły, czas wolny, który można wykorzystać oglądając super bajki.

Ferie w kinie Agrafka


Wraz z Krakowskim Oddziałem Stowarzyszenia Filmowców Polskich serdecznie zapraszamy młodych widzów do udziału w Zimowisku Filmowym.

Ferie na Kazimierzu z Muzeum Galicja


Żydowskie Muzeum Galicja serdecznie zaprasza dzieci do spędzenia ferii z kulturą żydowską. Przez dwa tygodnie w Muzeum odbywać się będą warsztaty edukacyjne poświęcone obyczajom i kulturze Żydów.

Ferie w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży


Zobacz program atrakcji, jakie przygotowało Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży


Informator MM: Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Rozkład MPK | Wyniki Lotto |
Baseny i kąpieliska | Hot spoty | Plan miasta
| Kina w Krakowie | Pogoda w Krakowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!