18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN test Gimnazjalny 2014 z CKE. J. polski, wos, historia. Jak wam poszło? [ARKUSZE ODPOWIEDZI]

MSK
Mikołaj Suchan / Polskapresse
EGZAMIN TEST GIMNAZJALNY 2014 - język polski. Za Wami test z części humanistycznej (j. polski, wos, historia). Jak Wam poszło? Piszcie w komentarzach pod tekstem. ARKUSZE opublikujemy zaraz po udostępnieniu ich przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. U nas znajdziecie również ODPOWIEDZI.

Egzamin Test gimnazjalny 2014 - język polski, historia, wos [ARKUSZ CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 JĘZYK POLSKI [ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 JĘZYK POLSKI [ODPOWIEDZI]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ARKUSZE]

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 HISTORIA, WOS [ODPOWIEDZI]

Egzamin gimnazjalny 2013: język polski [ODPOWIEDZI DO TESTU!]

Dziś rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny. Tym razem, do sprawdzianu wiedzy i kompetencji przystępują uczniowie trzecich klas gimnazjów. Egzamin Gimnazjalny rozpoczął się o godzinie 9:00, a pierwszy blok zadań dotyczy przedmiotów humanistycznych.

Blisko 380 tys. uczniów III klas z gimnazjów w całym kraju pisze egzamin gimnazjalny. Sprawdzana jest ich wiedza humanistyczna. Arkusz egzaminacyjny, z którym zmagają się dziś uczniowie zawiera pytania dotyczące wiedzy o społeczeństwie oraz historii. Pierwsza część egzaminu, do której przynależą wymienione przedmioty trwa 60 minut. Po godzinnej przerwie, uczniowie przystąpią do drugiej części dzisiejszego egzaminu: tym razem pytania dotyczyć będą wiedzy z języka polskiego. Na rozwiązanie zadań z drugiej części bloku egzaminacyjnego trzecioklasiści mają 90 minut.

Ostatnie lata wskazują na to, że część humanistyczna nie sprawia absolwentom gimnazjów zbyt dużych problemów. Choć forma egzaminu została dość mocno zmieniona, uczniowie nadal dobrze radzą sobie z zadaniami z bloku humanistycznego. Lepiej wypada już tylko egzamin z języka obcego. Choć blok humanistyczny zaplanowany jest zawsze na pierwszy dzień zmagań egzaminacyjnych, uczniowie podchodzą do niego raczej na spokojnie, bez nadmiernego stresu. Jak sami twierdzą w wypowiedziach publikowanych na forach internetowych: wystarczy się skupić i dokładnie czytać treść zadań, a nie powinno napotkać się żadnych trudności na drodze do zaliczenia egzaminu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, jednak jeśli z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych uczeń nie może przystąpić do egzaminu w pierwszym terminie, ma szansę na napisanie sprawdzianu w terminie drugim - 2, 3 i 5 czerwca. Wynik uzyskany z egzaminu warunkuje przyjęcie do wybranego liceum (stanowi 50% punktów możliwych do uzyskania podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych). Jednocześnie, nie ma możliwości podejścia do egzaminu ponownie w celu poprawienia wyniku.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto