Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin, test gimnazjalny 2013: język polski [ODPOWIEDZI wkrótce, sprawdź ARKUSZE!]

red.
We wtorek, 23 kwietnia uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin gimnazjalny 2013 z części humanistycznej. Zobaczcie arkusze z języka polskiego. Wkrótce opublikujemy odpowiedzi!

Egzamin gimnazjalny 2013: historia, WOS [ODPOWIEDZI DO TESTU!]

Egzamin gimnazjalny 2013: koniec testu. Polski, historia, WOS [ODPOWIEDZI wkrótce, sprawdź ARKUSZE!]

Egzamin gimnazjalny 2013: harmonogram

Skończył się pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Opinie uczniów po części humanistycznej są różne. Jak sobie poradzili? Dla niektórych test z historii i wos był łatwy, a język polski sprawił problemy, dla innych było odwrotnie.

"Polski był tragiczny! żałosne. a ta charakterystyko-rozprawka to już masakra... a historia banał" - wskazuje niezadowolona w serwisie natablicy.pl

Testy gimnazjalne 2013: historia, WOS [ARKUSZE dla osób upośledzonych, ODPOWIEDZI wkrótce!]

Egzamin gimnazjalny 2013: historia, WOS [ARKUSZE dla osób niesłyszących, ODPOWIEDZI wkrótce!]

Zaskoczeniem był brak rozprawki w części z języka polskiego. "Brak rozprawki! Polski w sumie łatwy, historia średnia. Pytanie z wosu to z wpisanem rady, sejmiku, starosty albo burmistrza głupie" - zaznacza jadymczulgiem.

"Dla mnie polski był trudny, chyba gorzej mi poszło niż na próbnych. A historia i wos to w sumie nie wiem ale chyba nie była aż taka trudna." - dodaje jojo.

Na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie najpierw dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Następnie będą mieli przerwę, po której przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. Ta część egzaminu potrwa 90 minut (dyslektycy 135 minut).

Środowy egzamin też będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. W czwartek egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Prace uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 3, 4 i 5 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.

Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa. Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego. W szkołach lub klasach dwujęzycznych może być dodatkowo przeprowadzony sprawdzian uzdolnień kierunkowych.

Z egzaminu gimnazjalnego zwolnieni są laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.

Wtorek, środa i czwartek będą w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji; decyzje w tej sprawie podejmują indywidualnie dyrektorzy szkół.

Egzamin gimnazjalny 2013: harmonogram

23 kwietnia 2013 r. - egzamin z przedmiotów humanistycznych , godz. 9.00 - część z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 min); godz. 11:00 - część z języka polskiego (czas trwania: 90 min);

24 kwietnia 2013 r. - egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, godz. 9.00 - część z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 min), godz. 11:00 - część z matematyki (czas trwania: 90 min);

25 kwietnia 2013 r. - egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00 - część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), godz. 11:00 - część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).



Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto