Dziś Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień! Bądź miły dla innych

Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, ... (© Piotr Kubic )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, niewymuszona grzeczność. Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Zobacz też: Apel MM'ki: Uśmiechnij się - przynajmniej dziś!


Poniedziałek, 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi, bo dziś na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uchwalono go w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto przerodziło się w całkowicie niepolityczne. W Polsce bardzo mało o nim słyszano, aż do 2006 roku, gdy jako pierwszy zainteresował się nim Wrocław. Tam też pierwszy raz w Polsce przygotowano celebrację tego święta na szerszą skalę.

Dzień Życzliwości 2011: Wrocław w różowych okularach


W tym roku Wrocław znów hucznie obchodzi dzień życzliwości. Na rynku odbędzie się m.in. koncert Marii Peszek i wiele imprez towarzyszących, a wszystko w myśl hasła "Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu", które pojawiło się na naklejkach w metrze w Pradze i zostało przytoczone w książce Mariusza Szczygła "Zrób sobie raj".

Jak zatem powinniśmy się zachowywać 21 listopada? Tak naprawdę powinniśmy na co dzień być życzliwi, ale tego szczególnego dnia pamiętajmy o innych ludziach, uśmiechnijmy się do przypadkowo napotkanego przechodnia, pomóżmy starszej osobie wejść do tramwaju czy ciepło przywitajcie się z sąsiadem. Warto być życzliwym!Co postanowiliście zrobić życzliwego w tym dniu?
Czekamy na Wasze (życzliwe) komentarze.Zobacz krakowskie projekty z uśmiechem w tle:


Zobacz na MM: Wywiady | Serwis motoryzacyjny | Photo Day - plenery fotograficzne |
Blogi | Zdrowie i uroda | Konkursy MM | MoDO
| Inwestycje | Recenzje | Rowery

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!