Odwiedzają go gwiazdy polskiej piosenki, sztuki i filmu, w jego pięknych wnętrzach odbywają się koncerty, wernisaże. To tu przedsiębiorcy i biznesmeni organizują konferencje i szkolenia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Odwiedzają go gwiazdy polskiej piosenki, sztuki i filmu, w jego pięknych wnętrzach odbywają się koncerty, wernisaże. To tu przedsiębiorcy i biznesmeni organizują konferencje i szkolenia. Mowa o Dworze Zieleniewskich w Trzebini - instytucji kultury znanej zarówno w Małopolsce, jak i na Śląsku. Na piątkowe koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi i występy artystów tej rangi co np. Grażyna Brodzińska, Anna Maria Jopek, przyjeżdżają widzowie z różnych okolic. Dwór Zieleniewskich doczekał się już grona własnej, wiernej publiczności.
Drugim rodzajem działalności tej instytucji jest prowadzenie usług hotelowych. Dwór może pochwalić się apartamentami o prawdziwie dworskim wystroju. A mieszcząca się w stylowych piwnicach reprezentacyjne restauracja dba o przychylność smakoszy, nawet tych o najbardziej wybrednych podniebieniach.


Dwór z wiekową historią

Odwiedzającym dzisiaj Dwór Zieleniewskich w Trzebini trudno jest uwierzyć, że przez lata był on ruiną. Zatopiony w parku dwór z czterokolumnowym portykiem od strony zajazdu niczym nie przypomina tego zaniedbanego obiektu, jakim był jeszcze w latach 80-tych. Jego historia sięga XIII wieku. Nazwa Dworu pochodzi od nazwiska ostatnich właścicieli - Pauliny i Zbigniewa Zieleniewskich. Po II wojnie światowej dwór stał się własnością państwa. Popadł w ruinę. Dzięki staraniom powstałego w połowie lat osiemdziesiątych Społecznego Komitetu Renowacji Dworu Zieleniewskich, obiekt ten został odbudowany. Od 1996 roku działa w nim instytucja kultury, organizująca wystawy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dwór oferuje też usługi hotelowe, znajdują się w nim pokoje gościnne o wysokim standardzie. Przedsiębiorcy organizują tu konferencje, szkolenia, narady.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!