Derby Krakowa. Wisła wygrała 3:2 z Cracovią. Relacja zdjęciowa

Andrzej Banaś, Anna Kaczmarz
Krzysztof Drzazga i Marko Kolar, piłkarze Wisły Kraków wpisali się w pierwszej połowie na listę strzelców. Trzeciego gola dla Białej Gwiazdy w 59 minucie zdobył Jakub Błaszczykowski. W 86 minucie było 3:1. Strzelcem Airam Cabrera. W doliczonym czasie gry gola kontaktowego zdobył jeszcze Filip Piszczek na 3:2.

W czternastej minucie Krzysztof Drzazga dostał piłkę przed polem karnym i zrobił swoje.
Wisła poszła za ciosem i już w 19 minucie podwyższyła prowadzenie. Po akcji prawą stroną piłka została posłana w pole karne do Jakuba Błaszczykowskiego. Ten nie trafił co prawda czysto, ale za jego plecami był Marko Kolar, który niemal na wślizgu skierował piłkę do siatki.

W 31 minucie Michał Buchalik na noszach opuścił boisko. Podczas jednej z interwencji nabawił się kontuzji uda. Między słupkami stanął Mateusz Lis.

W 39 minucie niewiele brakowało, by Burliga zdobył przepiękną bramkę. Uderzył jednak zza pola karnego minimalnie obok dalszego spojenia słupka z poprzeczką.

W doliczonym czasie gry, w 48 minucie, było o krok od bramki do szatni. Po płaskim zagraniu z prawej strony na dalszy słupek dogodną okazję do strzału miał Airam Cabrera. Ofiarnym wślizgiem uprzedził go Łukasz Burliga.

Po zmianie stron Wisła znów atakowała. W 50 minucie mogła być trzecia bramka dla Białej Gwiazdy! Michal Pesković zwlekał z wybiciem piłki i trafiła ona w Marko Kolara. Do odbitej piłki dopadł Krzysztof Drzazga, który uderzył z woleja metr obok lewego słupka!

W 55 minucie idealną okazję do strzelenia bramki kontaktowej zmarnował Mateusz Wdowiak! Uderzył półtora metra obok lewego słupka.

Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Kuba Błaszczykowski. W 59 minucie było już więc 3:0. Lewą flanką przedarł się Sławomir Peszko, który zacentrował na dalszy słupek. Wydawało się, że do nikogo, ale tam znienacka pojawił się Jakub Błaszczykowski, który uderzeniem z woleja tuż przy słupku pokonał Michala Peskovicia!

W 74 minucie zrobiło się nerwowo. Wszystko za sprawą ostrego wejścia Łukasza Burligi w Mateusza Wdowiaka. Od razu do nich dobiegło kilku piłkarzy, by ich rozdzielić. Burliga i Wdowiak zostali ukarani żółtymi kartkami.