(© Michał Okła)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zespoły The Killers, Placebo i The Roots będą gwiazdami tegorocznego Coke Live Music Festival 2012. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Czytaj też: Coke Live Music Festival 2011 [ZDJĘCIA]


Jak poinformował Mikołaj Ziółkowski z firmy Alter Art organizującej imprezę ma ona nieco zmienioną formułę - festiwal rozpocznie się już w piątek 10 sierpnia od wydarzeń muzycznych w krakowskich klubach. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

The Killers formacja z Las Vegas będzie prezentowała w Krakowie swój najnowszy album. "Udało nam się doprowadzić do tego, że nowy materiał zespołu, który jest jednym z kilku najbardziej oczekiwanych w tym roku, zostanie zaprezentowany premierowo w Krakowie, na początek krótkiej, dość
ekskluzywnej trasy europejskiej" - mówił Ziółkowski.Czytaj też: Coke Live Music Festival 2011: tłumy w Krakowie [ZDJĘCIA]


Specjalnie z USA do Krakowa przyleci hip - hopowa formacja The Roots. "Zespół gra w tym roku mało koncertów w Europie, ponieważ jest zaangażowany w realizację dużego programu telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych" - powiedział Ziółkowski.Drugiego dnia festiwalu wystąpi Placebo, zespół obecny na scenie muzycznej od 15 lat i mający w swym dorobku sześć albumów. Publiczność w Krakowie będzie miała szansę usłyszeć podczas koncertu materiał przygotowywany na kolejną płytę.Dla fanów muzyki będzie działało w Krakowie pole namiotowe z 4 tys. miejsc. Jak zapewnił Ziółkowski bardzo zależy mu na tym, by festiwal nadal był organizowany w Krakowie. "Mam nadzieję, że wizja Krakowa, który chce być miastem na poziomie Barcelony, Paryża i Londynu i innych kreatywnych ośrodków kulturalnych będzie dominująca. Chcę, żeby ta impreza odbywała się w Krakowie, bo tu powstała" - powiedział Ziółkowski.

Dyskusja o losach wielu krakowskich imprez kulturalnych rozgorzała w tym roku po cięciach w budżecie Krakowa i zmniejszeniu budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Coke Live Music Festival 2011: koncert Interpol [ZDJĘCIA]


Coke Live Music Festival 2011: koncert White Lies [ZDJĘCIA]


Coke Live Music Festival 2011: koncert Editors [ZDJĘCIA]Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Krakowa. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość niedzielny (gość)

Bieda w Krakowie ,Kraków jest już najgorszym miastem pod każdym względem a zwłaszcza dróg wiazd od Warszawy jest taki że aż wstyd być krakowianinem ,pozdrawiamy Prezydenta i rade miasta

Mark (gość) (Lobo)

Po godzinie 23 widziałem na Piłsudskiego polewaczkę.
Na ulicach i chodnikach jest mokro po deszczu.
Czy nie pożyteczniej dla miasta byłoby w nocy sprzątać brudne ulice po zimie.

Lobo (gość)

A taki był płacz pani Sroki i KBF, że żaden festiwal się nie odbędzie.
A tu praktycznie wszystkie się odbędą! Czyli się da! Okazuje się, że cięcia nie wpłynęły na sytuację KBF, a raczej ZIKIT dostał obuchem, bo syf straszny w Krakowie, a mniej na łapówki jest i na premie to uznali, że nie będą robić.