Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Ciśnienie na życie” na Dniu Świadomości Niewydolności Serca w Krakowie

materiał internauty
"Ciśnienie na życie"
"Ciśnienie na życie" materiały prasowe
Na wszystkich chętnych 25 maja 2014 r. w godzinach 11:00 - 15:30 na Rynku Głównym w Krakowie, będzie także czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która udzieli fachowych porad z zakresu chorób układu krążenia.

Na niewydolność serca choruje coraz więcej Polaków. Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego alarmuje, że cierpi na nią już ok. 1 milion osób i jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji osób po 65 roku życia oraz wysokiej śmiertelności Polaków przekraczających 55 lat, która powoduje rocznie około 60 tys. zgonów. Dlatego niezwykle ważne jest przeprowadzanie regularnych badań i świadomość zagrożeń jakie niosą ze sobą choroby naczyniowo - sercowe. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest spowolnienie postępu choroby, a tym samym wydłużenie życia chorego i zredukowanie do minimum jej wpływu na aktywność w życiu prywatnym i zawodowym.

Propagowanie profilaktycznych badań i zapobieganie rozwojowi chorób układu krążenia powinno stać się priorytetem dla wszystkich osób dbających o swoje zdrowie. Podczas Dnia Świadomości Niewydolności Serca pojawią się stanowiska kampanii „Ciśnienie na życie”, gdzie bezpłatnie będzie można dokonać pomiarów ciśnienia tętniczego krwi i za pomocą innowacyjnej aplikacji zbadać wiek swojego serca.

Na wszystkich chętnych będzie czekać wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która udzieli fachowych porad dotyczących prewencji chorób naczyniowo - sercowych. Dodatkowo na Scenie pod Ratuszem, dla wszystkich zainteresowanych, odbędą się wykłady na temat dobrych praktyk w zakresie profilaktyki zachorowalności.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

„Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca” – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz badanie wieku serca odbędą się w niedzielę, 25 maja 2014 r., na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 11:00-15:30.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.cisnienienazycie.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto