Rugbyści Juvenii w sobotę rozpoczynają nowe rozgrywki ekstraklasy. Pierwszym rywalem jest Posnania, którą zagrają o godzinie 11. Brązowi medaliści z ubiegłego sezonu nie mieli łatwych przygotowań, z powodu kłopotów ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rugbyści Juvenii w sobotę rozpoczynają nowe rozgrywki ekstraklasy. Pierwszym rywalem jest Posnania, którą zagrają o godzinie 11.
Brązowi medaliści z ubiegłego sezonu nie mieli łatwych przygotowań, z powodu kłopotów finansowych.
- Sytuacja, jaka zapanowała w końcówce ubiegłego sezonu przełożyła się też na okres przygotowawczy - mówi trener krakowian Andrzej Kozak. - Ten okres nie został w najlepszy sposób przepracowany. Rozluźnienie jakie nastąpiło po zdobyciu medalu, nie zakończyło się. Przystępujemy więc z marszu do ligi, bez wielkich przygotowań.


Trochę późno związek podał termin rozpoczęcia ligi. Liczyliśmy na to, że jeszcze tydzień bądź dwa będziemy mieli wolne.
Wiadomo, że jest mniejsza ilość drużyn - osiem zamiast dziesięciu. Poza tym regulamin rozgrywek się nie zmienia. najpierw zespoły grają systemem każdy z każdym dwie rundy, a potem najlepsza czwórka wystąpi w półfinałach.


- Jesteśmy w gronie faworytów z racji tego, że byliśmy w najlepszej czwórce w minionym sezonie - ocenia trener krakowian. - Zobaczymy jednak jak będzie w lidze. Na naszą korzyść działa fakt, że dwa pierwsze mecze rozgrywamy w Krakowie. Po spotkaniu z Posnanią, tydzień później zmierzymy się z Orkanem.


W Juvenii nie ma już Marka Odolińskiego, który przeszedł do Lechii Gdańsk, są natomiast młodzi - Szymon Szczepanik i Jakub Sajdak oraz dwaj którzy powrócili do gry Jacek Karaczyn i Tomasz Tabisz. Juvenia nadal będzie mogła liczyć na Czechów - Tomcika i Madrego, ale wciąż poszukuje sponsora.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!