Mazowsze zyskało nowe zawody biegowe. Pierwszy Bieg Pilicy odbędzie się 8 maja. Gospodarzem imprezy będą Białobrzegi.

Bieg Pilicy w Białobrzegach. Nowe zawody na MazowszuBieg Pilicy zadebiutuje 8 maja. Na uczestników czeka atrakcyjna i szybka, 10-kilometrowa trasa. Swoje konkurencje będą miały również dzieci i młodzież. Dla nich organizatorzy przygotowali "kolorowe biegi" na dystansach dopasowanych do ich wieku i umiejętności.

Trasa głównego biegu to dwie pętle po 5 kilometrów. Start i meta zlokalizowane będą przy placu Zygmunta Starego w okolicy ratusza. Uczestnicy rywalizować będą na głównych ulicach miasta, przebiegną m.in.: Żeromskiego, Szkolną, Kościelną, Kusocińskiego Składową, Polańską i Ogrodową.

Choć bieg odbędzie się dopiero 8 maja, można się już na niego zapisywać na oficjalnej stronie zawodów. Pakiet startowy kosztuje 25 zł.

Z kolei "biegi kolorowe" są bezpłatne. W Biegu Niebieskim mogą wystartować dzieci z rocznika 2010 i młodsze i będzie on miał dystans 200 metrów. Bieg Żółty przeznaczony jest dla roczników 2006-2009 i odbędzie się na dystansie 400 metrów. Bieg Czerwony to 800 metrów i udział roczników 2003-2005, z kolei Bieg Zielony dedykowany jest rocznikom 2000-2002 i będzie miał 1500 metrów.

Bieg Niebieski jest biegiem rodzinnym, ponieważ dzieci startują w nim razem z opiekunami.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w jednym z "kolorowych biegów"? Chętni powinni wpisać się na listy dostępne w szkołach i przedszkolach na terenie gminy lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach. Zapisy rozpoczną się w kwietniu.

Wszystkie osoby, które wystartują w Biegu Pilicy, dostaną na mecie pamiątkowy medal, puchar, upominek lub nagrodę.

Organizatorem imprezy jest Gmina Białobrzegi.

Czytaj też: Kalendarz biegów, kwieceń 2016. Sprawdźcie terminarz!


Zobaczcie też: Bieg za bananem na Polu Mokotowskim. Charytatywna tradycja przywędrowała do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Biegi w Polsce

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

turysta (gość)

przez 1000 lat wszystko co było po tej stronie Pilicy co Białobrzegi, to była Małopolska. Pilica była rzeką graniczną między Małopolską a Mazowszem. Teraz miasteczka Lipsko i Przysucha z powiatami, są Mazowszem , podobnie jak Sierpc, który położony jest niedaleko Warmii. Pewnie jak nowa elita porządzi jeszcze drugie 26 lat , to Kraków też ulokują na Mazowszu. Dobrze , że chociaż Kościół nie zwariował i podział na Diecezje jest tam historyczny.