(© Tadeusz Jachnicki)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rosną szanse stworzenia nowoczesnego centrum obsługi dla zwiedzających Muzeum KL Auschwitz-Birkenau. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło postanowienie prezydenta Janusza Marszałka, które blokowało ten projekt.

Włodarz miasta nie wydał decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji na terenie obecnej bazy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej i Spedycji. Zawiesił postępowanie administracyjne na rok, tłumacząc to pracami nad sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

SKO stwierdziło, że uzasadnienie prezydenta "nie wskazuje wiarygodnych przesłanek, które przemawiałyby za zasadnością zawieszenia postępowania" - czytamy w piśmie SKO.

- Cieszę się, że kolegium uznało naszą argumentację - mówi dr Piotr M. A. Cywiński, dyr. muzeum. Z satysfakcją przyjął też fakt, że kolegium jasno sprecyzowało, iż wniosek muzeum nie kolidował z treścią uwarunkowania do planu zagospodarowania.

Projekt budowy nowego centrum odwiedzających na terenie bazy PKSiS, sąsiadującej z muzeum zaaprobowała Międzynarodowa Rada Oświęcimska, a pieniądze znajdą się dzięki nadzwyczajnej pomocy ministra kultury.

Janusz Marszałek na razie nie chce na ten temat rozmawiać.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!