(© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dyrektor Małopolskiego Oddziału NFZ. Ekspert projektów międzynarodowych dotyczących służby zdrowia. SMS o treści: KOBIETA.6

Wpływowa Kobieta 2013 - głosowanie SMS

Nie jestem osobą łagodną, ale jestem za to osobą dialogu. Potrafię słuchać. Jak ktoś mnie przekona, jestem w stanie zmienić zdanie. Ale jak już podejmę decyzję, jestem konsekwentna - tak mówi o sobie dyrektorka małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Zanim w 2009 r. objęła to stanowisko, pracowała m.in. w Urzędzie Marszałkowskim, była też twórcą i pierwszym dyrektorem Departamentu Nadzoru i Kontroli w Ministerstwie Zdrowia.

Jest przekonana, że dostęp do świadczeń zdrowotnych powinien być powszechny, a zasady podziału środków finansowych w służbie zdrowia przejrzyste. - Mam satysfakcję, bo na tych polach udaje mi się zmieniać nasz system zdrowotny na lepsze - ocenia Bulanowska.

Dodaje, że to również zasługa znakomitej współpracy z władzami województwa i powiatów. - Między nami jest fajny dialog. Myślę, że kobiety lepiej potrafią słuchać i to na pewno mi pomaga - mówi. Ale zaraz dodaje, że trudno było jej osiągnąć dzisiejszą pozycję.

- Dlatego jestem zwolenniczką parytetów. Czasem ludzie dziwią się, mówią: no przecież ty bez parytetów tak daleko zaszłaś. Owszem, zaszłam, ale było mi trudno. Chciałabym, żeby kobietom, które teraz idą do pracy, nie było już tak ciężko, aby spełniały się w życiu politycznym, społecznym, zawodowym - tłumaczy dyrektor Bulanowska.Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!