Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Auschwitz – obchody 70 rocznicy wyzwolenia

red.
mat.prasowy
Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na wydarzenia związane z obchodami 70 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.

26-29.01.2015 Prezentacja wystawy „Wszystkie drogi…”
Muzeum zaprasza na nową wystawę stworzoną przez Dział Edukacji Muzeum zatytułowaną „Wszystkie drogi...”. Na przykładzie losów siedemnastu osób pochodzących z terenów dawnej Galicji, które ocalały z Zagłady, wystawa przedstawia różne drogi przetrwania, opisuje dramatyczne decyzje i niebezpieczeństwa, z którymi każda z nich musiała się zmierzyć.

Poniedziałek, 26.01.2015, godz. 12.00 Warsztaty dla młodzieży
Warsztaty dla młodzieży, prowadzone w oparciu o wystawę „Wszystkie drogi...”. Organizatorzy wspólnie z uczniami zastanowią się nad możliwymi drogami przetrwania, przeanalizują historie osób, które znalazły się na wystawie i poszukają odpowiedzi na pytanie, co decydowało o przetrwaniu w czasie Holokaustu.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Tel. 12 421 68 42 lub meil : [email protected]

Środa, 28.01.2015, godz. 16.00 Spotkanie z byłym więźniem obozu Auschwitz-Birkenau Józefem Paczyńskim.
Józef Paczyński został wywieziony do Auschwitz pierwszym transportem z Tarnowa w 1940 roku. Otrzymał numer 121. W obozie przez długi czas pracował jako fryzjer i strzygł między innymi komendanta Rudolfa Hössa. W czasie spotkania opowie o swoich wojennych wspomnieniach.

Środa, 28.01.2015, godz. 17.30 Wykład dr Alicji Bartuś (Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu) "Pamięć Auschwitz" w XXI wieku i pokaz filmu „The Liberation of Auschwitz”
Wykład dr Alicji Bartuś, "Pamięć Auschwitz" w XXI wieku, dotyczący zagadnień percepcji Auschwitz-Birkenau i zbiorowej pamięci.
Po wykładzie zostanie wyświetlony film „The Liberation of Auschwitz” (w polskiej wersji językowej) zawierający ujęcia nakręcone przez sowieckich operatorów po wyzwoleniu obozu Auschwitz 27 stycznia 1945 r. Przedstawiają one tereny obozu bezpośrednio po wkroczeniu żołnierzy 1. Frontu Ukraińskiego Armii Czerwonej. Zdjęcia dokumentalne przeplatane są wywiadem z Aleksandrem Woroncowem, sowieckim kamerzystą towarzyszącym żołnierzom Armii Czerwonej i autorem większości ujęć.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto