Amp futbol. Efektowne zwycięstwo Polski z Irlandią w Krakowie [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Amp futbol. W towarzyskim meczu, który odbył się na stadionie Prądniczanki w Krakowie, Polska wygrała z Irlandią 3:0. W niedzielę 9 czerwca na tym samym obiekcie rozegrany zostanie rewanż (początek o godz. 10).

Nasza reprezentacja po raz pierwszy w swej historii rozegrała międzypaństwowy mecz w Krakowie. Debiut okrasiła zwycięstwem po efektownej i skutecznej, zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, grze.

Na boisku zaprezentowało się aż sześciu zawodników Husarii Kraków: Kamil Grygiel, Marcin Guszkiewicz, Krystian Kapłon, Kamil Rosiek Przemysław Świercz i Igor Woźniak.

W pierwszej połowie Polacy wypracowali sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale wykorzystali tylko jedną. Akcję naszej drużyny na prawym skrzydle zakończył Kapłon. W innych sytuacjach gości "ratowały" - tuż przed przerwą - słupek i poprzeczka, a wcześniej bramkarz James Conroy, który sparował strzały Kapłona i Bartosza Łastowskiego. Okazje mieli też Grygiel i ponownie Łastowski.

Najbliżej pokonania polskiego golkipera Jakuba Popławskiego w pierwszej połowie był James Boyle - najpierw nogą, a po chwili, po rzucie rożnym, głową.

Po zmianie stron sygnał do ataku dał Kapłon, strzelając z daleka tuż obok słupka. Wynik podwyższył, po rykoszecie, Łastowski, a ustalił Kożuch. Świetne okazje mieli także Rosiek (trafił w poprzeczkę), Grygiel (uderzył w słupek) i Grygiel (strzelił obok bramki). Inne próby Polaków zakończyły się skutecznymi interwencjami irlandzkiego golkipera.

- Chcieliśmy mieć mecz pod kontrolą i przede wszystkim tak zagrać, żeby się on podobał kibicom, aby ci wszyscy, którzy do tej pory kibicowali nam tylko i wyłącznie za pośrednictwem szklanego ekranu, mogli nas zobaczyć na żywo. I wierzę, że się nie rozczarowali. Jako krakus mogę tylko podziękować tym wszystkim, którzy przyszli na mecz - powiedział trener reprezentacji Marek Dragosz.

Polska - Irlandia 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kapłon 7, 2:0 Łastowski 31, 3:0 Kożuch 42.

Polska: Popławski - Guszkiewicz, Świercz, Rosiek - Kapłon - Łastowski, Grygiel oraz Woźniak, Miś, Kożuch, Ziółkowski, Stanecki.

Irlandia: Coyroy - Hickey, McEvoy - Furlong, Murphy, Hoey - Boyle oraz Balog, Guiney.