Takie rzeczy tylko w Krakowie! Plebiscyt 7 cudów Krakowa wyłonił... 8 cudów! Jak to możliwe?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Opactwo w Tyńcu, Teatr im. Słowackiego i Zakrzówek - to podium plebiscytu 7 cudów Krakowa. Wybieramy jednak aż 7 miejsc - kto jeszcze znalazł się w tym zaszczytnym gronie?


Do Tyńca, teatru i Zakrzówka dołączają jeszcze inne Wasze nominacje: Mieszkańcy i goście Krakowa, XIII LO, Wawel, Collegium Maius oraz Rynek Główny.

Cudem Krakow zostaje 8 miejsc, ponieważ Collegium Maius i Rynek Główny otrzymały identyczną ilość głosów.

Wkrótce rozpocznie się także SMS-owy konkurs dla osób, które oddały swój głos w plebiscycie. Szczegóły podamy niebawem!

W najbliższych dniach podamy również informację dotyczącą terminu wręczenia nagród.


1.
Opactwo w Tyńcu

Historia Tyńca jest tak samo długa, co niejasna. Wiadomo, że klasztor powstał na wapiennym wzgórzu nad Wisłą dzięki wsparciu Kazimierza Odnowiciela, a stało się to w 1044 roku.

2.Teatr im. J. Słowackiego

Przechodzisz koło niego codziennie, a za każdym razem podziwiasz jego piękno. Nie ma również turysty, który będąc w Krakowie nie zrobiłby mu zdjęcia.

3.Zakrzówek

Zakrzówek jest obszarem Krakowa wchodzącym w skład administracyjnej dzielnicy VIII Dębniki. To dawna wieś włączona do Krakowa w 1910.

4.Mieszkańcy i goście Krakowa

Trochę przewrotne, ale dla mnie ten element dodaje urokowi Krakowa, ściąga turystów, którzy też tworzą własny klimat miasta.

5.XIII Liceum Ogólnokształcące

Dwa lata temu XIII LO w Krakowie obchodziło jubileusz 50-lecia powstania. Jednak sporą część tego półwiecza szkoła mieściła się w zupełnie innym budynku.

6.Wawel

Jest na każdej widokówce i w pamięci każdego podróżnika - Wawel, wizytówka Krakowa.

7.Collegium Maius

Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego to nie tylko wysłużony i najstarszy budynek Akademii Krakowskiej, ale przede wszystkim symbol Krakowa jako miasta akademickiego.

7.Rynek Główny

Największy plac w Europie, czyli krakowski Rynek, ma aż 4 hektary powierzchni! MM Kraków zaprasza na spacer po centralnej części miasta.
Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adamek

Dzięki za info,. też glosowałem za pomocą sms.Mam nadzieje że uda się przeforsować mój typ.Jaki?,nie zdradzę!Trwa zdrowa rywalizacja.

Bartłomiej Misiniec

Adam. Twoje głosy były oczywiście ważne. Chodzi tu o konkurs dla wszystkich, którzy zagłosowali w plebiscycie za pomocą sms-ów. Będą teraz mieli okazję do wygrania nagrody. Szczegóły podamy wkrótce!

toratow

Dziękuję Bardzo. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moją propozycję "Mieszkańcy i goście Krakowa", niedługo ukaże się tak jakby kontynuacja tego filmiku "Mieszkańcy i Goście o Krakowie".
Jeszcze raz dziękuję Tadeusz.