41. Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów [KONKURS]

Małgorzata StuchZaktualizowano 
Aneta Żurek
W najbliższą sobotę i niedzielę (12-13 marca) w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Rakowicka 27) odbędzie się 41. Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. Stoiska będą otwarte w godz. 10-18

110wystawców z całego świata przywiezie do naszego miasta piękną biżuterię, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne i wyjątkowe wyroby jubilerskie. Atrakcją będzie wystawa paleontologiczna „Kręgowce minionych epok w zbiorach podkrakowskich kolekcjonerów” z prywatnej kolekcji Mariusza Buczka oraz Marii i Piotra Sterkowiczów.

Skamieniałości

Na wystawie zostaną pokazane okazy skamieniałości kręgowców, ze znanych lokalizacji na świecie (pustynia Gobi w Mongolii, czy Khouribga w Maroku) ale też np. z doliny Raby i okolic Krakowa. Organizatorzy zapraszają każdego kto chce obejrzeć np. zęby największych drapieżników w historii Ziemi: prehistorycznego rekina, największego krokodylomorfa, legendarnego tyranozaura czy najdziwniejszego drapieżnego dinozaura - spinozaura. Będzie też krąg wieloryba z rejonu Krakowa...

Atrakcje

Specjalnie dla dzieci powstanie Geolandia, gdzie maluchy nauczą się rysować minerały, poszukują cennych „skarbów” w piaskownicach i stworzą modele skamieniałości.

A ci którzy wystawę odwiedzą mogą wylosować niezwykły okaz - będzie to ząb Mosasaurus anceps, z kredy górnej, sprzed około 60 mln lat, z Khouribga w Maroku. Przyjdźcie i popatrzcie na skarby znajdywane w różnych kopalniach świata oraz skamieniałości naszych przodków...

Konkurs

Nasze Miasto także ma dla was nagrody - możecie wygrać wejściówki na imprezę. Ci, którzy najciekawiej napiszą, dlaczego uwielbiamy biżuterię, otrzymają wejściówki. Odpowiedzi ślijcie do 11.03 do godz. 12, SMS -em na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) o treści EMK4.XXX gdzie XXX to odpowiedź na pytanie.

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3