Wybierz region

Wybierz miasto

  ZUS zaskarżył hokeistów KTH!

  Autor: Dariusz GRZYB

  2000-05-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  - Kiedy otrzymamy obiecane premie? - zastanawiają się hokeiści PZU SA KTH Krynica. Na zwołanym zebraniu szefów klubu z zawodnikami, sportowcy usłyszeli, że do dwóch tygodni obiecane 200 tysięcy zł za trzecie miejsce w ...

  - Kiedy otrzymamy obiecane premie? - zastanawiają się hokeiści PZU SA KTH Krynica. Na zwołanym zebraniu szefów klubu z zawodnikami, sportowcy usłyszeli, że do dwóch tygodni obiecane 200 tysięcy zł za trzecie miejsce w mistrzostwach kraju, trafi do ich rąk. Jeden z klubowych działaczy powiedział nam, że ten termin jest trochę za krótki, że być może pieniądze wpłyną do miesiąca.
  Na rozmowy do władz PZU SA udał się nawet burmistrz Krynicy, Jan Golba. Pieniędzy nie przywiózł. Zaległości krynickiego klubu wobec graczy to jak się okazuje nie tylko wspomniane premie, ale również zaległości od stycznia, które szacuje się na ok. 600 tys. zł. Do tego dochodzą koszty mieszkania i wyżywienia zawodników. Nie mówiąc o sprzęcie hokejowym. To już się składa ponoć na kolejne 500 tys. złotych.
  Plotka goni plotkę w Krynicy. Toteż kiedy w poniedziałek pojawili się hokeiści na lodowisku w Krynicy z brązowymi medalami, 500 osób powitało ich szampanem. Domagano się przybycia prezesa klubu Jana Łuszczewskiego. Nie było go, podobnie jak jednego z działaczy, który - gdy na rozmowy o pieniądze przyszli hokeiści - schował się do ubikacji i przez dwie godziny z niej nie wychodził! Był za to wiceprezes Michał Jasnosz, który wręczył hokiestom po 50 złotych, na szampany, by uczcić medal!
  W poniedziełek na wniosek prokuratora, który otrzymał skargę z ZUS o nie płacone od stycznia do września ubiegłego roku składki, przesłuchał działaczy i hokeistów.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)