Wybierz region

Wybierz miasto

  Z budynków przy ul. Radzikowskiego i Pędzichów zniknie komisariat

  Autor: EWA BOŻEK

  2006-02-14, Aktualizacja: 2006-02-14 07:30 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Dwie krakowskie dzielnice zostaną bez komisariatu. Policjanci z budynków przy ulicy Radzikowskiego i Pędzichów przeprowadzą się na ul. Strzelecką. Trwa tam właśnie budowa nowej siedziby.

  Dwie krakowskie dzielnice zostaną bez komisariatu. Policjanci z budynków przy ulicy Radzikowskiego i Pędzichów przeprowadzą się na ul. Strzelecką. Trwa tam właśnie budowa nowej siedziby. - Nie możemy dopuścić do sytuacji, że w dzielnicy nie będzie żadnego komisariatu - mówi Joanna Kowacka, przewodnicząca komisji praworządności w dzielnicy IV. Mieszkańcy także nie wyobrażają sobie, żeby z każdą sprawą jeździć przez całe miasto na Strzelecką.

  - Przecież to wbrew deklarowanym zapewnieniom, że policji, zależy na bliskim kontakcie z mieszkańcami - dodaje Kowacka. Sylwia Bober-Jasnoch z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji poinformowała nas, że działanie komisariatu w dwóch budynkach utrudnia pracę policjantom, akomisariat powinien mieć jedną siedzibę. - Obecna sytuacja wynika wyłącznie z kłopotów lokalowych. W przyszłości wszystkie sprawy będzie można załatwić w jednym miejscu - wyjaśnia Sylwia Bober-Jasnoch. Ten argument nie przemawia do mieszkańców. - Łatwo się domyślić co może się u nas dziać, kiedy najbliższy komisariat będzie przy Strzeleckiej - usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek osiedla Azory. Sylwia Bober-Jasnoch zaprzecza, że przeniesienie komisariatu oznacza zmniejszenie liczby patroli i ograniczenie kontaktu mieszkańców z dzielnicowymi. Rada Dzielnicy IV zapowiada, że będzie walczyć przynajmniej o utworzenie punktu przyjęć dla mieszkańców, którzy, jeśli punkt nie powstanie, na spotkanie z dzielnicowym będą musieli przebijać się przez całe miasto.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)