Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiceprezydent Tarnowa rezygnuje

  Autor: Agnieszka Borzęcka

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Wiceprezydent Tarnowa Roman Ciepiela z Unii Wolności złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jest to efekt ubiegłotygodniowego rozpadu koalicji AWS-UW, która rządziła Tarnowem.

  Wiceprezydent Tarnowa Roman Ciepiela z Unii Wolności złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jest to efekt ubiegłotygodniowego rozpadu koalicji AWS-UW, która rządziła Tarnowem.

  W zeszłym tygodniu fiaskiem zakończyły się wielotygodniowe negocjacje działaczy obu partii, podczas których usiłowano dojść do porozumienia w sprawie zmian w składzie Zarządu Miasta.

  Zbigniew Gomoła przewodniczący Komisji Miejskiej Unii Wolności tłumaczył wówczas, że AWS nie wywiązała się z podjętych wcześniej zobowiązań.
  - Tarnów potrzebuje Zarządu, który kompetencją i kreatywnością będzie w stanie sprostać wymogom nowoczesnego zarządzania - podkreślał Gomoła.
  Wówczas również wiceprezydent Roman Ciepiela i wiceprzewodnicący Rady Miasta Tomasz Zieliński, także członek Unii Wolności, złożyli oświadczenia, w który zapowiadali rezygnację ze swoich funkcji.

  W czwartek zapowiedzi zrealizowali. Mimo to wiceprezydent Roman Ciepiela jeszcze przez miesiąc, do następnej sesji, będzie zajmował stanowisko.

  Roman Ciepiela tłumaczył, że zgodnie z Ustawą o samorządzie terytorialnym, złożenie przez niego dymisji oznacza, iż po upływie miesiąca nie będzie już wiceprezydentem miasta, niezależnie od stanowiska radnych.
  Roman Ciepiela tłumaczył, że jego decyzja jest ostateczna, gdyż nie widzi sensu pracy w takim Zarządzie. Podkreślał, że obecny jego skład nie daje możliwości realizowania zadań, które by sprawiły, że Tarnów stałby się konkurencyjny na mapie gospodarczej kraju.

  Szansa odwołania obecnego Zarządu i prezydenta była w ubiegłym miesiącu, podczas absolutoryjnej sesji Rady Miasta. Wówczas jednak poparła go Unia Wolności. Teraz sytuacja jest patowa - opozycja może odwołać wszystkich członków Zarządu, ale nie ma tylu głosów, by odwołać prezydenta.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)