Wybierz region

Wybierz miasto

  Toasty na cześć trenera

  Autor: kas

  2002-07-10, Aktualizacja: 2004-12-18 00:27 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Wici rozesłane zostały już w maju. Do Krakowa przyjechali z całego kraju, m. in. z Tarnowa, Wrocławia, ze Śląska. Mowa o zawodnikach sekcji piłki ręcznej krakowskiego AZS (drużyny 11- i 7-osobowe), która dawniej - od ...

  Wici rozesłane zostały już w maju. Do Krakowa przyjechali z całego kraju, m. in. z Tarnowa, Wrocławia, ze Śląska. Mowa o zawodnikach sekcji piłki ręcznej krakowskiego AZS (drużyny 11- i 7-osobowe), która dawniej - od połowy lat 50. do końca 70. - należała do czołowych zespołów ekstraklasy.


  Dwa były główne powody spotkania. Przede wszystkim byli szczypiorniści AZS zjawili się w Krakowie, aby zobaczyć się z ich wieloletnim trenerem - doc. dr-em Władysławem Stawiarskim, który w tym roku skończył 80 lat. Drugi powód: minęła właśnie 50 rocznica reaktywowania sekcji. I jeszcze jedno: w tle odbywały się uroczystości 75-lecia Akademii Wychowania Fizycznego, w której większość zdobywała wiedzę.


  Motorem spotkania - oprócz jubilata - był dawny zawodnik sekcji, znany krakowski działacz sportowy, Włodzimierz Nowak. Dzięki jego inicjatywie byli szczypiorniści AZS-u spotkali się już nie po raz pierwszy.


  Przy suto zastawionym stole wspominano z łezką i uśmiechem stare dzieje. Zawodnicy mówili, jak nie raz chcieli wywieść w pole ,Starego" - tak bowiem nazywano trenera. Doc. Stawiarski stwierdził na to, że wiedział doskonale o wszystkim, lecz często przymykał oczy na ich drobne wyskoki. Opowieści o zwycięskich i przegranych meczach, o robieniu sobie kawałów, o trwających do dziś przyjaźniach etc. etc. było bez końca. Były też, oczywiście, toasty na cześć trenera. ,Stary" pilnował jednak - tak jak wychowawca powinien - aby wszystko było w ,normie". Wszyscy postanowili spotkać się jak najszybciej. Może już za rok.


  W jubileuszowym spotkaniu oprócz jubilata wzięli udział: wieloletni prezes Krakowskiego ZPR - Aleksander Rybka, kierownik drużyny z tamtych lat - Mieczysław Stefanów, i zawodnicy - Marian Biernat, Włodzimierz Cisowski, Jacek Działowski, Jacek Fuk, Boguchwał Fulara, Michał Kozioł, Adam Krempl, Stanisław Majorek, Włodzimierz Nowak, Jan Pabiańczyk, Mieczysław Podsiadły, Czesław Raj, Edward Surdyka, Krzysztof Szewczyk, Ludwik Wieczorek. Honory domu czyniły panie: czołowa przed laty piłkarka Wandy - Lidia Walczyk i Anna Zabłocka (obie pracują na AWF).

  Więcej na temat: 

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)