Wybierz region

Wybierz miasto

  Potwierdzą, nie potwierdzą?

  Autor: Paweł GUGA

  2001-01-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Ostatnie ligowe spotkania przed przerwą świąteczną były bardzo udane dla podopiecznych Andrzeja Słowakiewicza. Oczywiście nie licząc spotkania z Dworami Unią Oświęcim które nie odbyło się z powodu strajku zawodników.

  Ostatnie ligowe spotkania przed przerwą świąteczną były bardzo udane dla podopiecznych Andrzeja Słowakiewicza. Oczywiście nie licząc spotkania z Dworami Unią Oświęcim które nie odbyło się z powodu strajku zawodników. Ale kibice ,Szarotek" już o tym smutnym wydarzeniu zapomnieli i mają nadzieję, że w Nowym Roku Podhale będzie kontynuowało passę zwycięstw. Pytanie tylko czy drużyna z Nowego Targu przystąpi do rozgrywek w takim samym składzie w jakim do tej pory występowała, czy też wzmocniona zagranicznymi zawodnikami.


  W środę do stolicy Podhala dotarł pierwszy Kanadyjczyk. Ale czy już piątek w Krynicy zadebiutuje w bramce 24-letni Thierry Noel nie wiadomo. Potężnie zbudowany bramkarz grał w mistrzowskich drużynach Francji oraz szwajcarskich. Bronił tam bramki reprezentacji Kanady. Problem tylko w tym czy będzi on mógł wystąpić w barwach Podhala. Wczoraj do Warszawy dotarły dokumenty dotyczące czterech zawodników, których nowotarżanie chcą ostatecznie potwierdzić. Zabrakło czasu, by zakończyć rozmowy z innymi zawodnikami. Prezes Andrzej Głowiński do Warszawy udał się ze zgłoszeniem czterech kandydatów. Są to Thierry Noel, 26-letni Scott Jewitt (występował w zespołach: Bellingham - BCJHL, St. Norbert College, a ostatnio w szwedzkiej drużynie Vikings Hagfors), Harri Suvanto (grał w TPS Turku z którym zdobył z tym klubem tytuł mistrza Finlandii, Lukko Rauma i krótko w szwedzkim Malmoe) oraz Rosjanian Siergieja Witera (Elemasz Elektrostal) który już w poprzednim sezonie występował w barwach Podhala.


  Ale cała czwórka nie została wczoraj, do godzin wieczornych potwierdzona dla ,szarotek". Niektórzy działacze hokejowej centrali twierdzili, że na przeszkodzie stanęły zaległe opłaty ze strony klubu z Nowego Targu, ale bardziej prawdopodobnym wydaje się obawa ze strony konkurencyjnych klubów przed zbytnim wzmocnieniem Podhala. A przecież pomysł by przedstawiciele (prezesi) wszystkich klubów ekstraligi tworzyli zarząd PZHL miał ułatwić pracę tej instytucji.


  - Cały czas prowadzimy rozmowy by tych zawodników potwierdzić - powiedział generalny sponsor Podhala, Wieńczysław Kowalski - Powiedziano nam, że termin zgłaszania zawodników obcokrajowych upływa 4 stycznia. Tymczasem wydaje się, że w WGiD PZHL po prostu nie ma dobrej woli by tego dokonać. Ale nie rezygnujemy. Tym bardziej, że rano w piątek ląduje w Polsce kolejny Kanadyjczyk Scott Jewitt.


  W zawieszeniu pozostaje również sprawa Tadeusza Puławskiego który grał ostatnio w hiszpańskim klubie Hielo Gasteiz Logrono. Zakończył kontrakt i zamierza wrócić do nowotarskiego klubu.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)