Wybierz region

Wybierz miasto

  Odsłaniamy nieznane kulisy rozmów o budowie północnej obwodnicy Krakowa

  Autor: MAREK GANCARCZYK

  2006-02-10, Aktualizacja: 2006-02-10 07:31 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel, członek zarządu urzędu marszałkowskiego Jan Bereza, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Rapciak oraz wójtowie gmin Zielonki ...

  Zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel, członek zarządu urzędu marszałkowskiego Jan Bereza, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Rapciak oraz wójtowie gmin Zielonki i Wielkiej Wsi, dwa dni temu spotkali się, aby rozmawiać o budowie północnego obejścia Krakowa. Wprawdzie nie doszło między nimi do porozumienia, ale ustalono, że urząd marszałkowski przygotuje projekt takiego dokumentu. Jak zapewnił nas Jan Bereza, za tydzień lub dwa powinien on zostać rozesłany do wszystkich zainteresowanych i skłonić do wspólnej pracy gminę Kraków, województwo i GDDKiA. Tymi informacjami przedstawiciele miasta i urzędu marszałkowskiego zapomnieli się podzielić w studiu otwartym TVP3, mimo, że ustalenia między nimi zapadły zaledwie kilka godzin wcześniej. - Na tym spotkaniu uzgodniliśmy, że w przeciągu dwóch, trzech miesięcy powstanie studium trasy obwodnicy północnej od węzła Modlnica do węzła Zastów, z uwzględnieniem możliwości różnego przebiegu drogi i jej różnych parametrów. Ustaliliśmy również, że koordynatorem tych prac będzie urząd marszałkowski. Te prace mają wykazać jaki będzie optymalny przebieg tej drogi i czy będzie ona miała parametry drogi ekspresowej czy drogi głównej - powiedział nam zastępca prezydenta Tadeusz Trzmiel. Potwierdza to Jan Bereza, który nie umiał nam powiedzieć, co opracowywane studium wykaże. Na spotkaniu był obecny również wójt Zielonek. Według niego, na spotkaniu nie padły deklaracje, które by go satysfakcjonowały. Jak się dowiedzieliśmy wczoraj, rada gminy Zielonki jednogłośnie zdecydowała o zmianie studium zaospodarowania przestrzennego, które może spowodować nie tylko zmianę trasy przebiegu obwodnicy przez teren gminy, ale nawet całkowicie ją wykluczyć. A dlaczego na spotkaniu w studiu przedstawiciele miasta i województwa nie wspomnieli o swoich uzgodnieniach?


  -Nie powiedzieliśmy o tym, ponieważ nie padły tam żadne ustalenia. Na pewno będziemy informować o wynikach drugiego spotkania, na którym mam nadzieję dojdzie do podpisania porozumienia między zainteresowanymi obwodnicą stronami - tłumaczył Tadeusz Trzmiel.


  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)