Wybierz region

Wybierz miasto

  Mróz na trasie kolarzy

  Autor: (Żuk)

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Czwarty etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Wadowic do Nowego Sącza długości 181 kilometrów zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Trasa była najeżona górskimi premiami (w tym trzema pierwszej kategorii).

  Czwarty etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z Wadowic do Nowego Sącza długości 181 kilometrów zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Trasa była najeżona górskimi premiami (w tym trzema pierwszej kategorii).

  Różnice w czołówce były bowiem minimalne, a liderujący Arkadiusz Wojtas z Mroza Supradyn Witaminy miał tylko 5 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji Piotrem Przydziałem z MAT Ceresit CCC.

  Przed pierwszym lotnym finiszem w Wadowicach uformowała się trzyosobowa ucieczka: Krzysztof Maciejewski z Atlasa Lukullusa Ambry, Sławomir Chrzanowski z MAT-u Ceresit i Jarosław Rębiewski z Legii Bazyliszek. Rozstrzygali oni między sobą kolejne lotne i górskie finisze, zyskując nawet 3,5-minutową przewagę nad grupą.

  Trójka wjechała jeszcze razem na premię górską I kategorii na Przysłopie na 121 km, ale wkrótce dołączyli do niej kolejni kolarze: Rafał Kazimierczak z Mikomaxu oraz dwójka z KTK Winiar Kalisz: Arkadiusz Korycki oraz Mateusz Mróz.

  Za lotną premią w Limanowej peleton wchłonął śmiałków. Do mety było już niedaleko i w grupie doszło do kolejnych konfiguracji. Próbowała odjechać czwórka z Wojciechem Pawlakiem z Atlasa który tracił przed tym etapem tylko 24 sekundy, ale zostali schwytani. Na końcowych metrach przed metą w Nowym Sączu grupę ciągnął Wojtas, ale musiał spasować i na finiszu po bruku najlepszy okazał się jego klubowy kolega Litwin Remigius Lupeikis, pokonując minimalnie Artura Krzeszowca i Ukraińca Aleksandra Nakaznyja.
  Arkadiusz Wojtas zachował przodownictwo. Za to wicelider wyścigu - Piotr Przydział stracił jednak ponad trzy minuty i doskonałe miejsce, które zajął zwycięzca wczorajszego etapu. Zawodnik zerwał ścięgno Achillesa i dziś już na pewno nie wystartuje.

  Klasyfikacja generalna: 1. Arkadiusz Wojtas (Mróz Supradyn Witaminy) - 10:40.34, 2. Lupeikis - 16 sekund straty, 3. Piotr Chmielewski (Mróz) - 17, 4. Pawlak - 24, 5. Krzeszowiec - 26, 6. Zbigniew Piątek (MAT Ceresit CCC) - 28.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)