Wybierz region

Wybierz miasto

  Gąsior za Kubalę

  Autor: (dnie)

  2001-10-25, Aktualizacja: 2004-12-18 01:41 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Franciszek Gąsior został nowym szkoleniowcem drugoligowej drużyny piłkarzy ręcznych tarnowskiej Unii. Zastąpił on na ławce trenerskiej Stanisława Kubalę. Stanisław Kubala rezygnację złożył już w miniony piątek.

  Franciszek Gąsior został nowym szkoleniowcem drugoligowej drużyny piłkarzy ręcznych tarnowskiej Unii. Zastąpił on na ławce trenerskiej Stanisława Kubalę.


  Stanisław Kubala rezygnację złożył już w miniony piątek. Na prośbę kierownictwa sekcji poprowadził jednak drużynę w ostatnim pojedynku ligowym.


  We wtorek wieczorem rezygnacja została przyjęta, a jako nowego szkoleniowca kierownictwo sekcji wskazanało Franciszka Gąsiora.


  Zmiana związana jest z trudną sytuacją finansową sekcji, chociaż wielce zasłużonego dla krajowego szczypiorniaka trenera trudno posądzić o "ucieczkę". Wręcz przeciwnie, jest on jednym z tych, dzięki którym piłka ręczna w wydaniu seniorskim w Tarnowie w ogóle istnieje. Przed sezonem zdecydował się na dalszą pracę z drużyną, mimo że miał intratne propozycje z innych klubów.


  Na rezygnację zdecydował się, gdy zawodnicy odmówili wzięcia udziału w treningu. Stanisław Kubala odebrał to jako "policzek" i brak poważnego traktowania swojej osoby.


  Franciszka Gąsiora kibicom piłki ręcznej specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jest wychowaniem MKS-u Tarnów (obecnie Pałac Młodzieży), grał także w Unii, Stali Mielec i klubach austriackich. Był wielokrotnym reprezentantem Polski, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)