Wybierz region

Wybierz miasto

  Dolina Chochołowska: ślub Katarzyny Figury

  Autor: KS

  2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  O godzinie 14.30 w upalne sobotnie popołudnie w małym kościółku w Dolinie Chochołowskiej rozpoczęła się uroczystość zaślubin znanej aktorki Katarzyny Figury i Amerykanina Kaja Schoenchalsa O ślubie plotkowało od ...

  O godzinie 14.30 w upalne sobotnie popołudnie w małym kościółku w Dolinie Chochołowskiej rozpoczęła się uroczystość zaślubin znanej aktorki Katarzyny Figury i Amerykanina Kaja Schoenchalsa

  O ślubie plotkowało od kilku dni pół Zakopanego, ale dla większości turystów, którzy w piękny dzień wybrali się na górską wycieczkę, było to kompletne zaskoczenie i dodatkowa atrakcja.

  Gości weselnych wywiozło 8 kilometrów w Dolinę Chochołowską kilkadziesiąt góralskich bryczek. Orszakowi towarzyszyła oczywiście muzyka góralska i jeźdźcy na koniach, a nad spokojem uroczystości czuwała ochrona, której pozwolono wjechać do góry samochodami, choć Dolina Chochołowska, w całości leżąca na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jest zamknięta dla ruchu samochodów.

  Ślub odbył się w XIX-wiecznym, drewnianym kościółku, który jest tylko latem udostępniany dla turystów w czasie niedzielnych nabożeństw.

  Po uroczystości kościelnej goście weselni bawili się w wielkim namiocie, rozłożonym w Kościelisku-Kirach.

  Fot. Krzysztof STRAUCHMANN

  Sonda

  Jak często odwiedzasz nasz serwis?

  • jestem pierwszy raz (46%)
  • od czasu do czasu (32%)
  • codziennie (22%)